Élmények 1. A Duna indulásánál
Élmények 1.-ben: Nekem mi a folyamat,
hogyan és miért kezdtem el hidakat fotózni, fotografálni?
Miért a Dunai hidakat választottam 4. hidfotos albumom témájának?
Élmények 2 - X-ig a fotózásról, az útközbeni élményekről írok.
______________________________________________________
Élmények 1.
Miért fotóztam végig a Duna hídjait? Egyáltalán, miért fényképezek hidakat?
Egy folyamat eredménye "A Duna hidjai" c. könyv, és képei.
Minden eredmény egy folyamat állomása. Tudatosan vagy a saját irányításunk nélkül életünk sokféle folyamatban telik. Minden tevékenységünknek megvan a folyamata, az egyes kisebb vagy nagyobb mozzanatok, lépések a kitűzött vagy kitűzetlen irányokba visznek.
Az én első lépéssorozatom a fotográfia megtanulása volt. Majd a közutakért felelős háttérintézménynek kezdtem el fotózni. Az első impulzust ottani megbízómtól, Schulz Margit mérnökasszonytól kaptam: megdícsérte első hídfotóimat. A bükkfürdői "Útügyi napok" konferenciáról hazafelé autózva egy régi rácsos acélhídon vitt át az út. Meglepett, megtetszett, lefotóztam. Ezekért a képekért kaptam az első elismerést. Ez volt a hídfotós folyamat kezdete.
Hol a Duna forrása? Kövessük a régi rómaiak bölcsességét, Ők sem találtak egy biztos helyet. Ezért a tiszteletükkel övezett folyam indulását nem erőltették forráshoz. Elfogadták, a természet ritka jelenségét, amit az első kép mutat: a forrás nélküli Duna kezdetét. Fotómon szembenézünk az összefolyó két patakkal. Balról a Breg kisebb, jobbról a Brigach nagyobb tempóban ér a találkozási helyre. Nem pont, pontok sokasága - folyamat a két vízfolyás egyesülése. Hol, honnantól Duna az új folyó? A hátunk mögött, amit nem látunk a képen, az már biztosan az.
