Teltházas, 46 fős részvétel - a szlovákiai hidász-szakma elismert képviselői tapsoltak - Szlovákia hídjainak
A Szlovák Közutas Hídosztály vezető, Samuel Jelínek nyitotta meg a szakmai közönség előtt a tárlatot. Jelínek úr a szlovák főhidász.
Ő olvasta fel bemutatkozó írásomat is, amelyben a "Miért is fotózik Ön hidakat?" kérdésre is megadom a választ.
A könyv 962 fotójából 30-t választottam ki erre a kiállításra. Köztük 3 Szlovákiát is érintőt:
- egyik a pozsonyi, a Magyarországon 'kosárfülű'-ként emlegetett Apollo híd. Ott ezt a kifejezést nem használják, egyszerűen csak ívhídnak nevezik szép városi átkelőjüket. - a második és harmadik a komáromi vasúti és közúti határhíd. A vasúti klasszikusa típusának. A közúti a Feketeházy által kialakított csonka sarló alakú hídtípus első dunai példánya. (A második az esztergomi 'Mária-Valéria' híd.)
Az esemény két előadással folytatódott. Először az én "Egyediség és esztétikum a Duna vasbeton hídjaiban" c. előadásom hangzott el szlovákul, Samuel Jelínek felolvasásában.
Azért a vasbetonból készített hidakat választottam témául, mert ezeken a szerkezeteken tudom a legjobban bemutatni: mi az ami egy fotóművészt a hidakban megragad, és amit egy hidászmérnök talán észre sem vesz.
A 25 híd közül kettő részben kakukkfióka, mert az Apollo, és a mi Pentele hidunk is csak többé-kevésbé van vasbetonból. Mindkét átkelő kedves számomra. A tervezés és az építés során alkalmazott technológiai és esztétikai megoldások méltán emelik ezt a két művet is a legjelentősebb Duna-hidak közé. 
A második előadást Iván Baláž professzor a "Pozsonyi Duna-hidak története" címmel tartotta. A tartalmas és gazdagon illusztrált anyag nyomtatott megjelenésre kész, vár. Remélem meg is jelenik nemsokára.
Az előadásokat követő beszélgetésekben a bécsi, a pozsonyi és a budapesti hidak egyaránt szóbakerültek.